• Szukasz informacji?

    Moda, uroda i medycyna to tematy prowadzone na tym blogu przez pasjonatów.


Czy sztuczne rzęsy są szkodliwe dla oczu?

2019-04-05

Starając się wyglądać jeszcze bardziej olśniewająco, zaczynamy myśleć o dodatkach, które sprawiłyby, że nasze rysy twarzy stałyby się bardziej wyraźne i stworzyłyby wygląd, którym nie jesteśmy obdarzeni. Niektórzy z nas niestety nie urodzili się z długimi i grubymi rzęsami, które są uważane za najbardziej godną pozazdroszczenia częścią twarzy kobiety. Sprawiają, że nasze oczy wyglądają na większe i bardziej seksowne. Aby wypełnić lukę, można rozważyć użycie sztucznych rzęs dla dodatkowego przedłużenia i perfekcji. Jednak zanim udamy się do sklepu, przyjrzyjmy się dokładnie ich wadą i zaletą, ponieważ uważa się, że sztuczne rzęsy mogą mieć negatywny wpływ na nasze oczy.

Po pierwsze, wszystko, co sztuczne w sposób naturalny powoduje pewne szkody. Specjaliści zdecydowanie zalecają osobom przyzwyczajonym do noszenia sztucznych rzęs, aby ograniczyć ich używanie lub przynajmniej regularnie je zdejmować. Istnieją rodzaje sztucznych rzęs, które można nosić przez wiele dni, a nawet tygodni. Nigdy nie wybieraj tego rodzaju, ponieważ spowoduje to uszkodzenie rzęs naturalnych.

Uważa się, że stosując sztuczne rzęsy, naturalne ulegają uszkodzeniu. Faktycznie źle zakładane mogą prowadzić nawet do utraty naturalnych rzęs. W rezultacie, w naszym poszukiwaniu długich i gęstych rzęs, otrzymamy jeszcze uboższe rzęsy, które trudno będzie zregenerować.

Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jak używać sztucznych rzęsy, aby uniknąć ich złego wpływu. Pamiętaj, aby, nie nosić ich zbyt długo oraz bądź delikatna przy ich zdejmowaniu. Klej, który można zakupić w drogerii lub innym sklepie kosmetycznym jest również szkodliwy, ponieważ może powodować podrażnienie oczu, a nawet utratę wzroku. Uważaj, kiedy go używasz. Osoby uczulone na pewne składniki powinny powstrzymać się od stosowania kleju do rzęs, ponieważ może on powodować poważne zaczerwienienie oczu.

Nawet jeśli sztuczne rzęsy nadają dodatkowy wymiar piękna i stylu, nie przesadzaj z nimi. Powinny one podkreślać naturalne piękno Twoich oczu, dlatego używaj ich na specjalne okazje. Nigdy nie pożyczaj nikomu sztucznych rzęs, ponieważ mogą one być siedliskiem bakterii.

Kolejną rzeczą, która może być przyczyną uszkodzenia naturalnych rzęs, jest rodzaj skóry. Różne rodzaje skóry wysyłają różne sygnały, kiedy mają styczność z czymś nowym lub niebezpiecznym. Dlatego najpierw skonsultuj się z dermatologiem, aby dowiedzieć się, czy Twój typ skóry pozwoli Ci nosić sztuczne rzęsy.

Poza tym niektóre naturalne rzęsy mają słabe cebulki, które mogą nie wytrzymać dodatkowego ciężaru w postaci sztucznych rzęs. W konsekwencji może to spowodować całkowitą utratę rzęs. Udając się do sklepu, wybieraj więc tylko delikatne modele wykonane z włosia naturalnego.

To naturalne, że z długimi rzęsami, wyglądasz i czujesz się pewniej. Niemniej jednak zastanów się dwa razy nad nałożeniem czegokolwiek sztucznego na twarz. Używaj sztucznych rzęsy na specjalne okazje, a nie na co dzień. Twoja skóra twarzy i oczy są bardzo wrażliwe, więc po uszkodzeniu trudno będzie odzyskać ich zdrowy wygląd.
KOMENTARZE:

© foodcon.pl - 2020r.