• Szukasz informacji?

    Moda, uroda i medycyna to tematy prowadzone na tym blogu przez pasjonatów.


Opieka medyczna dziecka

2019-04-09

Przygotowując się do narodzin dziecka, należy podjąć wiele ważnych decyzji. Spośród tych decyzji, wybór pediatry jest jednym z najważniejszych wyborów, jaki będziesz dokonywać.

badanie misiaPediatra to lekarz, który zapewnia opiekę wyłącznie dzieciom, zwykle od urodzenia do 16 lub 18 roku życia. Pediatrzy muszą ukończyć co najmniej cztery lata szkoły medycznej oraz dodatkowe trzy lata specjalistycznego szkolenia w zakresie pediatrii. Muszą oni również co roku odświeżać zdobytą wiedzę, aby być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami w opiece pediatrycznej. W ramach szeroko zakrojonego szkolenia pediatrzy mają doświadczenie w rozwoju fizycznym, emocjonalnym i społecznym dzieci.

Co robi pediatra?

Pediatra dba o zdrowie Twojego dziecka, od okresu niemowlęcego aż do czwartego roku życia, przeprowadzając regularne wizyty kontrolne. Pediatra oceni, zdiagnozuje i zapewni opiekę medyczną również wtedy, gdy dziecko jest chore.

Od wizyt pielęgnacyjnych dla dzieci, przez choroby przewlekłe, aż po poradnictwo żywieniowe, pediatrzy są specjalnie przeszkoleni w zakresie opieki nad wszystkimi potrzebami zdrowotnymi dziecka. Do ich obowiązku należy m.in.:

  • Przeprowadzanie badań fizycznych;

  • Monitorowanie etapów rozwoju (tj. wzrostu, zachowań i umiejętności);

  • Diagnozowanie i leczenie chorób, urazów i innych problemów zdrowotnych;

  • Praca z rodzicami w celu określenia zdrowego stylu życia dzieci, takich jak odżywianie i ćwiczenia fizyczne;

  • Oferowanie bieżących porad i informacji na temat zdrowia, bezpieczeństwa, żywienia i potrzeb w zakresie zdrowia, bezpieczeństwa i sprawności fizycznej dzieci;

  • Kierowanie i współpraca z innymi specjalistami medycznymi, gdy wymagana jest dodatkowa opieka, wykraczająca poza wiedzę pediatryczną;

Korzyści płynące z wyboru pediatry

Podczas gdy lekarze rodzinni mogą leczyć dzieci, pediatra jest specjalnie przeszkolony w zakresie unikalnych potrzeb fizycznych, emocjonalnych i behawioralnych niemowląt, dzieci oraz młodzieży. Objawy przedstawiane przez dorosłych nie są takie same jak u dzieci. Dlatego wybierając pediatrę, wybierasz lekarza, który oferuje specjalistyczną wiedzę w rozpoznawaniu i leczeniu wyjątkowych potrzeb zdrowotnych dziecka.

Dodatkowo pediatrzy często oferują usługi po godzinach w nagłych wypadkach, a także elastyczne, jednodniowe terminy wizyt lekarskich. Jest to szczególnie korzystne, gdy dziecko jest chore i trzeba natychmiast zgłosić się do lekarza.

Ostatecznie pediatra jest kimś więcej niż tylko lekarzem, jest partnerem w zdrowiu Twojego dziecka. Od uodpornień i zakażeń uszu po nocne moczenie, alergie i szkolne ćwiczenia fizyczne, pediatrzy oferują specjalistyczne umiejętności, aby zapewnić dostosowane do zmieniających się potrzeb fizycznych i emocjonalnych dziecka kompleksowe leczenie.
KOMENTARZE:

© foodcon.pl - 2020r.