• Szukasz informacji?

    Moda, uroda i medycyna to tematy prowadzone na tym blogu przez pasjonatów.


Czym zajmuje się podologia?

2019-03-30

Niezależnie od tego, czy idziesz na autobus, biegasz na bieżni, czy po prostu spacerujesz - nasze stopy wywierają duży wpływ na nasze codzienne życie. Jeśli dopóki się nie skaleczymy ich, jest mało prawdopodobne, że poświęcimy czas, myśląc o ich zdrowiu. Jeśli zmagasz się z dolegliwościami stóp, możesz zostać skierowany do podologa. Eksperci w dziedzinie stóp mogą być kluczowi w maksymalizacji powrotu do zdrowia i diagnostyki. stopa

Czym jest podologia?

Podologia to specjalność medyczna, która koncentruje się na diagnostyce, leczeniu, profilaktyce i leczeniu chorób, wad i urazów stóp, kostek i kończyn dolnych. Podologia może obejmować leczenie i pielęgnację skóry, dolegliwości związane z paznokciami, cukrzycę wysokiego ryzyka i zapalenie stawów oraz dolegliwości mięśniowo-szkieletowe.

Co robi podolog?

Podolodzy są ekspertami w dziedzinie anatomii i budowy stóp i kostek. Ich praca polega na sprawdzaniu, w jaki sposób codzienne czynności, jak dźwiganie i ruch, mogą wpływać na urazy i rekonwalescencję.

Jak podolog może Ci pomóc?

Przyglądając się temu, jak porusza się stopa, jak działa na nią siła lub "obciążenie" oraz, w razie potrzeby, jakiemukolwiek obecnemu lub wcześniejszemu urazowi, podolog może ocenić i zasugerować leczenie.

Zazwyczaj musi zmagać się z przywykłymi i długotrwałymi bólami kończyn dolnych, które wystąpiły bez konkretnego powodu. Takie jak regularne bóle w kostkach biegacza lub uporczywe bóle pięty przy chodzeniu. Do częstych urazów leczonych przez podologa bóle śródstopia i przedniej części stopy, bóle kostki, bóle kolan, bóle podudzia wywołane wysiłkiem fizycznym oraz zmiany w stawach skokowych i stawach stóp.

Podologia dotyczy także profilaktyki kończyn dolnych, dlatego specjaliści z tej dziedziny zajmują się także:

  • udzielaniem porad dotyczące obuwia (biegowego i codziennego);
  • opracowywaniem programów ćwiczeń;
  • kształceniem pacjentów na temat pielęgnacji stóp;

Podolodzy często ściśle współpracują z innymi specjalistami. Razem z fizjoterapeutami, trenerami oraz instruktorami pilatesu, koncentrują się na właściwej dla pacjenta ścieżce powrotu do zdrowia. W przypadkach, w których wymagane są dalsze badania lub bardziej inwazyjne metody leczenia, podolodzy kierują osoby zmagające się z danym problemem do chirurgów.

Jak przebiegają konsultacje?

Konsultacja rozpocznyna się od ustalenia przez podologa niezbędnych szczegółów na temat Twojego problemu. Składa się na to gruntowna, subiektywna historia dolegliwości, w tym obecne poziomy aktywności, a także zamierzenia Na początek prawdopodobne, że podolog przejdzie do wstępnej analizy chodu. Mówiąc prościej, przeanalizuje, w jaki sposób chodzisz. Następnie przeprowadzana jest ocena ustawień kończyn dolnych i stóp, zakres ruchów stawów oraz specjalne testy w zależności od dolegliwości. Podolodzy doskonale rozumieją, że nie ma idealnego sposobu poruszania się, a zmienność pomiędzy ruchami stóp i kostek jest wysoka i normalna; przyjmują tę zmienność i opracowują dla pacjenta indywidualny program leczenia.KOMENTARZE:

© foodcon.pl - 2020r.